Пон, 29- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Блестящо представяне на юношите от Добрич в ученическите игри по волейбол (снимки)

Млади добричлии обраха овациите в ученическите игри по волейбол, които се проведоха в Добрич в дните от 15 до 18 май. Отборът на ХГ “Св. Св. Кирил и Методий” се класира на първо място в оспорваната надпревара сред общо 10 претендента за купата. В индивидуалното класиране за най-добър реализатор и най-полезен състезател бе обявен Ивайло Цветомиров Калев, възпитаник на Хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий” в Добрич. Състезанието за юноши от 8 до 10-ти клас се организира под патронажа на Министерството на образованието и науката, Министерството на младежта и спорта, както и Българската асоциация спорт за учащи.

Игрите се проведоха в две от залите с най-добра спортна база в национален план – „Добротица” и УСШ като в първата зала играха съставите на група „Б”, а във втората на група „А”. За настаняването на отборите се погрижиха любезните домакини от хотел „България” и Община град Добрич. На 18-ти май (неделя) след обявяването на финала на турнира и имената на победителите се състоя и официалната церемония по награждаването на лидерите.