Четв, 25- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Добруджа 07 се разписа с четвърта победа в Суперлигата

Волейболните гиганти на Добруджа 07 отново спретната зрелищна битка в мача срещу Ботев (Луковит) миналата събота и зарадваха феновете си с четвъртата поредна победа в Суперлигата. Момчетата на Мирослав Живков биха противника с 3:1 гейма пред публика от 1000 зрители в зала „Добротица“. Битката продължи 1 часа и 44 минути и завърши с категорична победа за тима на Добруджа 07.

В началото на срещата домакините наредиха няколко гафа, които можеха да им костват успеха. Позволиха на домакините да вземат преднина с 25:18 точки. През втората част на двубоя обаче добричлии завладяха терена и не отстъпиха. Светослав Арнаудов реализира цяла поредица успешни сервиси и отборът поведе в резултата с 20:10 точки. Калоян Пенев се раздаде напълно за следващия гейм и отборът му спечели преднина с 22:10. Преди финала на мача и двата отбора преследваха точките и всяко следващо попадение можеше да се окаже решаващо.

Юношеският национал на добричлии Илия Петков се контузи, а съотборниците му закриха мача с резултат от 25:21 в четвъртия гейм. Мачът срещу Ботев донесе за добричлии седмото място във временното класиране. Само с 3 точки преднина е Монтана. На 14 декември Добруджа 07 ще се изправи срещу №2 в класацията – КВК Габрово.

Клубният шеф на Добруджа 07 Веселин Влаев сподели, че през зимата тимът ще се подготвя за мачовете в Добрич. Влаев изтъкна, че са осигурени добри условия за тренировки. Той добави, че отборът се представя добре и най-накрая попада в подборката за десетте най-добри спортисти на града.
Снимка: dariknews.bg