Пон, 29- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Хасково спъна Добруджа по пътя към „А” група

Хасково победиха с 2:0 отбора на Банско и с този си успех си гарантира мястото в група „А”. Съставът на Добруджа не можа да се добере до лидерската позиция, въпреки зрелищния мач, разиграл се на стадион „Дружба” в събота пред 1500 зрители. „Жълто-зелените” нанизаха 4 гола във вратата на Пирин без да допуснат нито едно разпечатване на своята. Два гола не достигнаха на добричлии, за да се впишат като членове на майсторската група.

До края на първото полувреме само Детелин Димитров от домакините центрира точно попадение и откри резултата в 38-та минута, а съотборниците му Ивелин Станоев, Иван Цачев, Симеон Симеонов и Ивайло Димитров атакуваха безпощадно защитата на противниковия отбор. Втори гол взриви феновете на „Добруджа” в 58-та минута. Заслугата за бурните аплодисменти бе грациозния гол на Кристиян Малинов. Красимир Станоев заби поредния гол в „портата” на Пирин в 82-та минута и с това сложи край на мечтите на гостите, че ще излязат победоносци от решаващата среща за възпитаниците на Светослав Тодоров и бъдещето им във футбола. Великолепният четвърти удар по честта на Пирин дойде от Ивайло Димитров секунди преди съдийския сигнал за края на мача.

Снимка: img2.sportal.bg