Петък, 19- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Изненада: солиден Нефтохимик превзе Добруджа!

Волейболистите на Николай Желязков не дадоха нито гейм на победителя след редовния сезон в Суперлигата
Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) започна отлично в полуфиналните плейофи от Суперлигата, след като се наложи с категоричното 3:0 (26:24, 25:22, 25:22) като гост на Добруджа 07 (Добрич) в мач №1 от серията.
В първия гейм домакините опитваха да вземат аванс, но момчетата на Николай Желязков не позволиха това да се случи. Все пак Добруджа 07 достигна до 24:22, но това не пречупи бургазлии, които изравниха и достигнаха до 26:24 и 1:0.
Това разконцентрира домакините, като в следващите два гейма грешките зачестиха, а срещу отлично организирания отбор на Нефтохимик това не предвещаваше нищо добро. И логично, бургазлии се поздравиха с чиста победа.
 Първоначалните очаквания, както и според коефициентите на букмейкърите, бяха за победа на домакините, но Нефтохимик 2010 показа, че няма намерение да се съобразява с тези неща. И абсолютно заслужено спечелиха мача си в Добрич.

Вторият мач от серията е отново в Добрич на 24 март. Играе се до три победи от пет срещи.

Снимка: dariknews.bg