Петък, 26- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Спортното училище си избра двама спортисти №1 на годината

Спортното училище в Добрич "Г. Ст. Раковски" всяка година си избира най-добър спортист. През 2013. призовото място ще бъде поделено между двама отличили се таланта. Хандбалиста Джошкун Якубов и боксьора Стоян Валентинов оглавяват класацията на школото. Това съобщи директорът на учебното заведение Николай Дяков.

Джошкун успя да извоюва няколко престижни титли в национален мащаб през заминаващата си година. Хандбалиста стана шампион на България при мъжете, вицешампион за Купата на България при мъжете и бронзов медалист в шампионата при младежите. Валентинов пък финишира втори на държавния шампионат по бокс при младежите. Окичи се с бронза за Купата на България в личното първенство, както и в отборното.

От спортното училище заявиха, че по традиция всяка година номинират по 24 състезатели за лидерската позиция. На 13 декември в сградата на школото ще се проведе и официална церемония по награждаване. Ето го и класирането в топ 10 за най-добър спортист на "Г. Ст. Раковски" за 2013 г.: