Четв, 28- ми Март
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Добруджа даде победата на Хасково с едно пронизване на вратата

С 1:0 завърши мачът между отборите на Добруджа и Хасково в полза на домакините. Срещата от 20-ия кръг на „Б" група се проведе вчера на калния стадион в южния град. Битката донесе две точки за Хасково и това постави опонента на „жълто-зелените” на втора позиция с актив от 37 точки. Добричлии заемат 3-то място във временното класиране с 35 точки. 15 запалянковци придружиха Добруджа в Хасково за морална подкрепа на любимия си тим.

Локвите по терена затрудниха играта на „жълто-зелените” и на няколко пъти се създадоха предпоставки за гол във вратата им, но стражът Конов бдеше на поста си. В 41-та минута добричлии пропуснаха шанса си да нанижат гол при изпълнение на дузпа от Симеонов заради игра с ръка от страна на противниковия отбор. След почивката „черно-белите” реализираха гол и убедително поведоха в резултата. За победата им обаче ключова роля изигра вратарят Емил Данчев, който за момента е най-добрият в група „Б”. Той не се огъна под силния натиск, оказван му от намерението на Детелин Димитров и Ивелин Василев да отбележат точно попадение.
Мачът в Хасково прекъсна славната редица от победи на добричлии. До момента те подреждаха 8 триумфа в 8 мача за първенство и 9 "прегазвания" на врага по време на гостуванията в шампионатите.
Снимка: image.cloud.livemedia.bg