Сряда, 15- ти Май
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Добруджа постави на карта бъдещето на Калиакра с победа от 1:0

Добруджа ще трябва да победи състава на Пирин (Разлог) и да стиска палци Хасково да не вземе превес над Банско, ако иска да влезе в „А” група. Калиакра пък трябва непременно да постигне успех в мача срещу Ботев (Гълъбово), ако иска да се задържи в професионалния футбол, след загубата от 1:0 от „жълто-зелените” през уикенда в Каварна, разкрива Информационна агенция „Добруджа”.

Феновете, за които имаше осигурен автобус като специални придружители на добричкия тим удариха морална подкрепа за любимия си отбор и му помогнаха да се увенчае с успех. В първото полувреме битката се разигра по средата на терена без да се създават много опасности или стратегически положения. Малко след почивката обаче Красимир Станоев закова първия гол за добричлии. Това се случи в 47-та минута и озлоби домакините в стремежите им поне да изравнят резултата. До 1:1 обаче така и не се стигна. Само Янислав Иванов опита да разпечата вратата на „Добруджа”, но ловкия Радомиров предотврати атаката. В 80-та минута Латин Венков от „калярите” изхвърча от терена, след като получи втори жълт и червен картон. Това постави домакините в поредното неизгодно положение.
Снимка: dobrichcity.com