Точно преди седмица dobrich24 съобщи за поредната битова драма в Добрич. Семейство е заплашено от вероятността да остане на улицата, ако не плати наема на жилището, което обитава. Днес с екипа ни се свърза Ива Ничева. Жената е отчаяна и споделя, че се моли на Господ да не й се налага да разбира какво ще стане с нея, с болния й съпруг и дъщеря им, ако покривът над главите им бъде отнет заради дълговете си. Ива разказва, че след намесата на dobrich24 са се намерили добри хора от цялата страна, които да й помогнат. Пращали лекарства за мъжа й, които по думите й ще стигнат за около месец. Получила и запис по пощата в размер на 50 лева.
„На апела се отзоваха хора от цяла България. Кой с каквито е могъл да се снабди, тъй като лекарствата са с рецепта. Имаше и две пратки с всички лекарства, които бяха посочени”, пише Ива до редакцията на dobrich24. “Жена от Стaра Загора ми изпрати следоперативен колан. Изключително много благодаря на всеки един от тях. Свързала съм се с всеки един, за да изкажа благодарността си. С днешна дата съпруга ми е без болка благодарение на тези медикаменти. Проблема с наема ми все още е налице. Имам определен срок в които да платя или да освободя жилището. Не ми се мисли къде ще заведа болен мъж и дете. Моля се Господ да има милост и да не ми се налага да разбирам”, споделя още Ива.
Припомняме, че историята на отчаяната добричлийка започва в края на януари, когато съпругът й преживява сложна, 8-часова операция във варненската болница „Света Марина” заради сърдечно-съдови проблеми. След престоя в болницата става ясно, че мъжът не може да работи, защото трябва да се възстановява. За да бъде лекуван партньорът й Ива тегли авансово няколко заплати и плаща за операцията и престоя в здравното заведение. След удръжките на семейството му се налага да оцелява с по 150 лева месечно. Парите не са достатъчни за покриване на домакинските разходи, нито за сметките. Средствата не достигат за лекарствата, които добричлията трябва да пие всеки ден, ако иска да оздравее. Покрай проблемите и дъщеря им остава на заден план.
Семейството не е плащало наема си от два месеца. Въпреки това Ива не се моли за пари, само за животоспасяващите лекарства за мъжа си. Отново публикуваме списъка с медикаментите и координатите за връзка с Ива с призива да бъде помогнато на хората, изпаднали в нужда:
телефонен номер 0897/ 715337; BG32IORT80881004042500 Инвестбанк Добрич, титуляр: Ива Ничева.
нужни медикаменти:
Конкор - 5 мг
престариум - 5 мг
асперин протект
крестот - 10 мг
клопидогрел - 75 мг
ранитидин
ципрофлоксацин - 500 мг.
За кръвното - HOPBACK - 5mg
болкоуспокояващи – дексофен - 25 мг и витарал.
Снимка: www.peunova.ru
Коментирайте и Вие