Четв, 25- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Отборът ни „Добруджа” 07 загуби от КВК Габрово

КВК Габрово разгромиха отбора на „Добруджа” 07 с 3:1 гейма. Гостуването на добричлиите се оказа фатално за пътя им към Купата на България. Момчетата на Мирослав Живков претърпяха загуба от вицешампиона във временното класиране при мъжете.

Волейболистите на „Добруджа” 07 не се дадоха без бой в мача от деветия кръг на първенството. 700 зрители станаха свидетели на победата на КВК Габрово. Още в първата част на двубоя домакините поведоха в резултата с 25:20. След края на премерването на силите габровци признаха, че добруджанците са ги озорили до последната минута на мача. Победителите споделиха, че се наложило да впрегнат всичките си способности, за да извоюват краен резултат в своя полза.

За шампионите на Габрово най-добре се представиха Минчо Минчев, който наниза 21 точки и Станислав Петков със своите 20 попадения. Йован Чулафич от състава на „Добруджа” 07 се раздаде на 100%, за да отбележи 13 точки. Все пак добричлии останаха седми в крайното класиране с 4 победи и 5 загуби. В навечерието на Коледа те ще домакинстват на "Нефтохимик 2010" за поредния зрелищен мач.
Снимка: img2.sportal.bg