Неделя, 5- ти Май
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
„Левски” разби червения враг след 18 дузпи

Поредният мач от вечното дерби между „сините” и „червените” приключи 0:0, но в продължението резултатът се обърна на 7:6. На терена се разиграха 18 дузпи и победител в 1/8-финалите от турнира за Купата на България се оказа „Левски”. Стражът им Пламен Илиев успя да опази вратата непокътната и това отвори пътя на отбора към следващия етап от битката за титлата.

„Червените” създадоха много възможности за нанизване на гол, но така и не успяха да надделеят. Още преди края на първото полувреме ситуацията на терена се нажежи до червено и футболистите Димитър Макриев и Джаксън Менди получиха предупреждение от рефера за изгонване. В началото на втората част от мача ЦСКА отново си осигури по-стратегически ходове от опитите на „Левски” да се докаже като лидер.
В продълженията след финалната свирка на съдията нито един от отборите не рискува положението си с несигурни реакции и накрая се стигна до раздаване на дузпи. Дъстли Мюлдер опъна вратата на „червените” за финалната и победна дузпа. Той си приписа заслугата за успеха на „сините”.
Снимка: bgfootball.com