Петък, 19- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Милица Мирчева се класира 32-ра на кънтри крос на Стария континент

Добричлийката Милица Мирчева финишира с 14:03 минути на европейското първенство по крос кънтри в Белград и застана под новер 32 в крайното класиране. Българските лекоатлетки заеха 11-то място в отборната класация. Великобритания грабна отборната титла, а шампионка при девойките в Белград стана Емилия Горчева. Тя се разписа с резултат от 13:06 минути.

Горчева спечели третия си индивидуален медал от европейско по крос. Миналата година стана вицешампионка в Будапеща 2012, а година по-рано се окичи с шампионската титла във Веленйе. Състезателката, родом от Горна Оряховица завърши под номер 27 на 4-километровата дистанция и се разписа с време от 14:01 минути.

България заема още три позиции в класацията. Ивана Аджова и Диляна Минкина заеха съответно 71-ва и 72-ра позиция. Християна Брайкова пък закова хронометъра на 15:20 мин. и си спечели 101-ото място в наредбата от първенството.
Снимка: nakratko.bg