ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / Спорт
Шахматист № 1 на Добрич с победи в ОАЕ

Макар само на 8 години, той вече се е превърнал в шахматист номер едно при децата на Добрич. Става дума за Момчил Петков от клуб Енергия 21 (Добрич).

Умното дете постави в „малкият си джоб“ повечето от 179-та участници в състезанието, провело се в Ал Аин, Обединени арабски емирства. Момчил достигна почетното 61 място на световното индивидуално първенство по шахмат за момичета и момчета до 18-годишна възраст.

Младата надежда на Добрич извоюва 6 точки при доста силно начало с 3 победи над състезатели от ОАЕ, Йордания и над №6 в крайното класиране Киан Поормосави Сайед.

Състезанието продължи с още две победи от страна на Момчил над шахматисти от Русия и Монако, реми с поляк и монголец, но и загуба от трима индийци и един унгарец.

Снимка: dariknews.bg