Закуската е противоестествен навик и води до вредни последици. Това заяви в предаването „Преди обед” по bTV най-известната диетоложка у нас д-р Людмила Емилова. Тя уточни, че закусването станало популярно в България и започнало да се натрапва като нещо задължително след Втората световна война. По думите й преди това отрудените нашенци, които се занимавали със земеделие не са имали време да закусват, но са били далеч по-здрави от наследниците си в съвремието.
Д-р Емилова бе категорична, че човек губи работоспособността си след обилно хапване, защото му се доспива. Тя разкри, че до 12 часа на обяд организма ни все още смила храната и се очиства от токсините, с които сме се нагълтали в рамките на предния ден и посочи, че единствените безвредни и полезни храни, които е добре да приемаме сутрин са водата, билковият чай, прясно изцедените фрешове от плодове и зеленчуци и целите плодове като ябълки, например. Специалистът отбеляза, че ако закусваме стабилно ние автоматично спираме храносмилателните процеси и всички вредни съставки се натрупват там, където няма да навредят – тлъстини и депа под кожата и мазнини по черния дроб. Експертът добави, че след 10 часа сутринта можем да хрупаме сурови ядки, а след 12 на обяд можем да ядем салата с още нещо.
Д-р Емилова поясни, че след като закусаме добре до обяд се чувстваме два пъти по-гладни. Усещаме парене в стомаха, треперене на крайниците и непреодолим глад за сладко. Това според нея са симптомите на хипоглекемията, която пък отключва диабет тип 2. Тя сподели, че болките в стомаха и стърженето не означават непременно глад, а са симптом за стомашни проблеми. Д-р Емилова добави, че още от появата на човечеството то не е имало необходимост и навик да се храни сутрин, веднага след хранене и затова можем да съдим по данните за ежедневието им, които са запазени до днес.
Снимка: www.razkritia.com
Коментирайте и Вие