Стресът води до проблеми със съня, които сме свикнали да разрешаваме с помощта на хапчета. Ново изследване на тайвански учени сочи, че таблетките за по-лесно приспиване нощем отключват редица смущения в сърдечно-съдовата система. Изследването е публикувано в „Дейсли експрес” и твърди, че всяка вечер хиляди хора си просят инфаркт заради употребата на приспивателни. Оказва се, че таблетките увеличават риска от преждевременна смърт с 50%.
В хода на изследването станало ясно, че медикаментът с марка "Золпидем" е тясно свързан със случаите на смърт на хората, които са го използвали приживе, за да си доставят по-качествена почивка. Екип от Китайския медицински университет в Тайван е разкрил, че 60 хапа, изпити в рамките на година поставят живота на пациентите в опасност с цели 50%.
Тъй като проучването за връзката между инфарктите и сънотворните е първото в историята на съвременната медицина учените настояват да направят още изследвания, за да могат да кажат, че теорията им е категорично вярна. В момента учените и производителите на лекарства за предизвикване на сънливост са в остър спор. Докато първите са убедени, че са прави, то вторите отричат заради финансовите интереси от фармацевтичната си индустрия. Лекарите обаче смятат, че бизнесът няма полза от това обикновеният потребител да знае истината за медикаментите, за да не спира да си ги купува.
Изследователите от Китайския университет в Тайван са уловили зачестяване на сърдечните удари при хора, пили от "Золпидем"-а редовно, в продължение на месеци. Според лаборантите няма нужда да се правят повече тестове, за да се досетим, че има нещо нередно в това сами да приспиваме сърцето си с консумацията на лекарствени продукти.
Снимка: static.framar.bg
Коментирайте и Вие