Събота, 19- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Ученици, ще бягате от час? Помислете пак! (видео)

Ученици, ще бягате от час? Помислете пак! (видео)


 

Нов видеоклип обикаля мрежата и сее страх и паника сред учениците. Видеото е като трейлър на психотрилър – убийства и кървища. Показва какво се случва, когато възпитаниците решат да избягат от даскало, за да се шляят с приятели, да ходят по кафета или да се чувстват свободни.

„Set Yourself Free” е заглавието на най-ефективното „хапче” против скатаване от класната стая. Клипът всъщност представлява австралийска реклама, чиято цел е да отказва дечурлигата от шмекеруване. Рекламата е направена със задачата да предупреди тийнейджърите, че без образование, животът навън е изключително опасен, сложен и несигурен.
Късометражното филмче е пропито от черен хумор, но според психолози няма друг начин да покажеш на един подрастващ, че животът му виси на косъм всеки път щом зачезне от даскало и предприеме „приключения” на своя глава, докато никой не подозира къде е, с кого е и какви ги върши.

В Австралия е изчислено, че 35% от учениците, които бягат системно от учебни занятия претърпяват инцидент. Затова фондация „Learn for Life” поръчва видеото да бъде направено с идеята, че колкото и отчайващ да е методът за сплашване на учениците все пак трябва да им въздейства, защото те не се впечатляват, ако няма адреналин и не се лее кръв. Рекламата е направена от Хенри Инглис (Henry Inglis) и Аарън Маккан (Aaron McCann).

Видео:



Снимка: angryjogger.com



Вземи линк:

Коментирайте и Вие