Събота, 20- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / България
Лудогорец срази Динамо (Загреб) с 2:1 и завладя Европа

Лудогорец финишира с мачовете в група „В“ от Лига Европа без нито един погром и само с едно равенство. Снощи надделя над Динамо (Загреб) с резултат от 2:1. Българите смазаха конкурентите и възседна челното място в групата.

1000 зрители станаха свидетели на мача, който се разигра на стадион „Максимир“ в Загреб. За Лудогорец пръв наниза гол Даниел Абало в 28-ата минута след перфектно подаване от Марселиньо. След центрирането на испанския нападател в 31-ата минута бе пропуснат шанс за второ попадение от страна на Михаил Александров. Стражът на Динамо осуети гола.

В продължението на първото полувреме тимът на Динамо достигна равенство благодарение на играча Дуже Чоп. Той опъна вратата на разградчаните с добър ъглов удар.

Вторият гол за Лудогорец бе отбелязан от Роман Безяк в 72-ата минута. Даниел Абало му асистира и го изведе на стрелкова позиция от наказателното поле. Безяк реализира четвъртото си попадение в рамките на турнира.
Снимка: img2.sportal.bg