Петък, 18- ти Април
ГОРЕЩИ НОВИНИ
Начало / Новини / България
Ще пътуваме в нови суперскоростни влакове за150 млн. лв.

Ще пътуваме в нови суперскоростни влакове за150 млн. лв.


 

Нови вагони на стойност 150 милиона лева ще подобрят услугите за пътниците, които предлага БДЖ. Предстои закупуването на нов подвижен състав, но това не може да стане преди дългът на дружеството към кредиторите да бъде преоформен. Това съобщи транспортният министър Данаил Папазов. По думите му стана ясно, че на 6 февруари във Виена отново ще се състоят преговори за борча. Правителството ще опита да разсрочи дълга с течение на 10 години.
За да бъде обявена обществената поръчка за закупуването на нови вагони обаче ще е нужен тласък от 30 милиона лева, който да позволи на БДЖ да си стъпи на краката през 2014 и още няколко години напред.
За няколко месеца ще стане купуването на новите вагони. За предстоящия период от 3 години се предвижда и закупуването на 15 нови влака. Министърът даде старт на строителството на железопътната отсечка Стамболийски – Пловдив. След модернизирането на трасето влаковете ще могат да се движат със скорост от 160 км/ч. Средствата по 67 млн. лв. с ДДС и се осигуряват със съфинансиране от Кохезионния фонд, чрез Оперативна програма „Транспорт" 2007-2013 г.
Снимка: static.bnews.bg



Вземи линк:

Коментирайте и Вие